niedziela, 15 lutego 2015

Darkness Dawn

Darkness Dawn
Ogier | Koń Trakeński | Skarogniady | 167 cm | 2008
Stanówka: 1.000,- | Nasienie mrożone: 500,-


Ojcem Darkness Dawn'a jest *Dark Chocolate GW, stacjonujący w Stajni Itaka, a wyhodowany w SK Gwiezdne Wzgórze. *Dark Chocolate jest karym, mocno zbudowanym trakeńskim ogierem, który na swoim koncie ma na tę chwilę ponad 15 osiągnięć, z czego w większości są one zdobyte w klasie Grand Prix. On sam jest synem wspaniałego, kasztanowatego Quo Vadis'a wyhodowanego w SK Gwiezdne Wzgórze. Quo Vadis to koń o elastycznym i obszernym ruchu, który odziedziczył po nim *Dark Chocolate, a dalej także Darkness Dawn. 
Żeńska strona rodowodu Darkness'a jest nie mniej ciekawa. Jego matką jest dość znana już w virtualu *Aurea Dicta, klacz przodująca w dziedzinie WKKW, po której Darkness odziedziczył płynny ruch oraz mocny charakter.
Ogier jest dzierżawiony, jego właścicielką jest zaś Lisbeth Calvel, właścicielka Roosakker Stud. Wcześniej koń był własnością Penelopy Shaperd, która wystawiła go na sprzedaż.
Darkness Dawn swój charakter odziedziczył po matce. Przede wszystkim jest on koniem, który lubi dominować nad jeźdźcem, toteż jeżeli w porę nie przejmie się nad nim kontroli, praca z nim nie należy potem do najprostszych. Typ konia nieprzewidywalnego, nawet pod najbardziej zaufanym jeźdźcem potrafi strzelić kilka baranków, czy ponieść od tak. Jednak jest także koniem, który lubi się przykładać do tego co robi, jednak czasami trochę panikuję. Wie, co kiedy i jak ma zrobić, jednak czasem - kiedy coś źle mu wyjdzie - zaczyna panikować, a ta panika objawia się w postaci bardziej nerwowych ruchów.
Darkness podczas pracy jest koniem nie tyle co nieprzewidywalnym, ale takim, który wszystkie treningi odbywa z mottem "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie.", tak więc dla nieuważnego czy mniej doświadczonego jeźdźca praca z nim to czysta mordęga. Zbyt mocne dociśnięcie łydki lub udeżenie palcatu - baranek jak z automatu. Czasami ma także dość sporo energii, toteż początki treningów składają się z walki w pysku oraz czasem ponoszeniem. Najczęściej przed treningiem idzie na lonżę, przez co pracuje się z nim o wiele lepiej. 
Na zawodach jest jednak zupełnie inny. Potrafi się przyłożyć do tego, co robi i wie, że to właśnie wyjazd na zawody jest czasem, aby pokazać to, co umie. Na początku jest trochę zdenerwowany. Kręci się nerwowo wokół przyczepy, szukając wzrokiem swojego jeźdźca i przestępując z kopyta na kopyto.  Na czworoboku jednak wchodzi w trans, będąc czułym na najlżejsze pomoce oraz jakiekolwiek polecenia ze strony jeźdźca. Zwykle wszystko mu wychodzi, może się nawet zdarzyć, iż obserwator pomyśli, że koń nie widzi żadnej różnicy pomiędzy wielkim, strasznym czworobokiem przy którym kręcą się wredne potwory co chwila szeleszczące czymś kolorowym, oraz miłym, cichym stajennym padokiem. 
Dark nie jest najlepszym koniem na wyjazdy w teren, gdyż nigdy nie wiadomo, co mu w nowym otoczeniu do łba strzeli. W terenie, pod jeźdźcem którego zna i bez ogromu ludzi wokół siebie czuje się zdecydowanie pewniej. W najlepsze macha sobie głową, ponosi czy strzela baranki, podczas których jego kopyta wystrzeliwują dwa metry w górę. Jednak, pod jeźdźcem który lubi w terenie walczyć z nieposkromionym wierzchowcem zachowuje się w miarę normalnie.
Darkness reprezentuje sobą to, co reprezentować powinien każdy dobrze zbudowany koń trakeński. Ma szlachetną głowę i duże, mądre oczy, długą dobrze zbudowaną szyję oraz krótki, aczkolwiek dobrze zarysowany kłąb. Jego pierś jest szeroka, a łopatki długie i skośne. Średnio długi, silny grzbiet kończy się lekko osadzonym, dobrze umięśnionym zadem. Jego nogi są delikatne, aczkolwiek suche i mocnej kości. Kończąc, skarogniady ogier reprezentuje się bardzo dobrze na wystawach, przez co świetnie sprawdza się w hodowli.

ACHIEVEMENTS
  • 1. III miejsce w ujeżdżaniu klasy CC na Jakarta Arabians
TRAININGS
...

PROGENY
...

2 komentarze:

  1. Can't Fire Me jest Twój, był wystawiony za 30 tysięcy, więc tyle też kosztuje ^^
    JEDNAK: zastrzegam sobie prawo do odebrania go jeśli: zamkniesz stajnię lub stajnia będzie nieaktywna dłużej niż miesiąc + jeśli pomyślisz o sprzedaniu go, zastrzegam też sobie prawo kupna go jako pierwsza - bardzo mi na nim zależy.
    Zajmuj się nim dobrze ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Wielka sprzedaż koni dresażowych!
    http://homesteaddressage.blogspot.com/2015/02/wielka-sprzedaz-koni.html
    Oraz wyniki otwarcia HDS!
    http://homesteaddressage.blogspot.com/2015/02/wyniki-zawodow-otwarcia-hds.html

    OdpowiedzUsuń